Kategorie

Instagram

 • lonches.sklep
 • lonches.sklep
 • lonches.sklep
 • lonches.sklep
 • lonches.sklep
 • lonches.sklep
Obserwuj @ lonches.sklep

Co to BDSM? Na czym polega ten rodzaj seksu? Konkretne odpowiedzi w 1 miejscu!Zastanawiasz się nad tym nad tym co to BDSM? Zapewniamy, nie jesteś jedyną osobą, która nie do końca wie, jakie jest rozwinięcie tego skrótu. Nie da się ukryć, iż BDSM jest bardzo mocno związany z seksem, a ujmując prościej tak naprawdę nim jest 😈 Dlatego, jeśli chciałbyś zacząć eksperymentować w łóżku (i poza nim) lub po prostu chcesz być świadomy tego, o jaki rodzaj seksu chodzi – kontynuuj czytanie. Postaramy się oprowadzić Cię dokładnie po zakątkach hasła BDSM.

BDSM – znaczenie skrótu

B – bondage

D – domination

S – sadism

M – masochizm

Tłumacząc z języka angielskiego na polski, to odpowiednio słowa oznaczają: wiązanie, dyscyplinowanie, sadyzm i masochizm.

Hasła te, nie są zbyt popularne w codziennych rozmowach, z tego powodu BDSM nadal intryguje, przyciąga, a co więcej jest okryte niepewnością, strachem i podekscytowaniem. Uczucia, które wzbudza to słowo idealnie oddają jego sens. Warto jednak podkreślić, iż roku na rok opisywany termin wyraźnie przebija się do świadomości ludzi, co przejawia się w rok rocznej rosnącej liczbie wyszukiwań tego hasła, w pojawieniu się go w rozmowach, artykułach lifestyleowych, a nawet pracach naukowych społecznych i humanistycznych.

BDSM jest mocno związany z sadomasochizmem, sadyzmem, seksualnością, ucieleśnieniem, sado-maso. W jego działania wchodzi wiele różnorodnych praktyk, jak krępowanie i bycie krępowanym, seksualne gry polegające na wskazywaniu uległości oraz dominacji (każdej ze stron), to także tortury o podłożu seksualnym i wiele innych zachowań, których nie sposób tutaj wszystkich wymienić.

Słownik zabaw BDSM

Ballbusting – torturowanie jąder – oznacza tzw. torturowanie jąder poprzez ich ściskanie, uderzanie.

Blood Sports – krwawe sporty – erotyczne zabawy polegające na naruszaniu skóry, tak, by pojawiła się krew.

Bondage – wiązanie – oznacza, że jeden z partnerów krępuje drugiego, celem jest ograniczenie ruchów poprzez np. kajdanki, krawat czy sznur. Często bondage stanowi grę wstępną do dalszej zabawy.

Bukkake – chluśnięcie – terminem tym określa się sytuację, gdy grupa mężczyzn dokonuje ejakulacji na siedzącą/leżącą osobę, jej twarz lub do ust.

Collaring – obroża – przyjmowanie i noszenie przez osobę uległą oznaczenia w postaci obroży, bransoletki.

Creampie – obserwacja nasienia – hasło to opisuje sytuacje, gdzie osoba czerpie satysfakcję z obserwacji wypływającego nasienia z waginy tuż po stosunku.

Dildo Play – zabawa dildem – gra erotyczna polegająca na penetracji partnera za pomocą dildo lub wibratora, podczas gry wymienia się akcesoria erotyczne na coraz większe.

Discipline – dyscyplina – osoba, będąca tą uległą w grze ma wykonywać rozkazy pana, jeśli się sprzeciwi spotka ją kara.

Domination – dominacja – termin ten wskazuje osobę, która w BDSM wchodzi w rolę pana, decyduje on o tym, jak przebiegać będzie cała erotyczna gra i stosunek.

Fisting – rozwarcie pochwy lub odbytu – za pomocą dłoni lub pięści maksymalnie rozszerza się pochwę lub odbyt.

Gagging – kneblowanie i krztuszenie – poza kneblowaniem, osoba doprowadza drugą osobę do zakrztuszenia się poprzez wprowadzenie penisa bardzo głęboko do jej gardła (rodzaj seksu oralnego).

Gangbang – penetracja przez kilka osób – jest to rodzaj orgii, w której uczestniczą minimum trzy osoby, gdzie jedna z nich jest penetrowana przez pozostałych uczestników.

Gaping – rozwarcie pochwy lub odbytu – za pomocą penisa lub gadżetów erotycznych typu dildo, wibrator maksymalnie rozszerza się pochwę lub odbyt.

Spanking – klapsy – dawanie klapsów.

Submission – bycie uległym – cecha partnera wykonującego rozkazy.

Whipping – chłosta – jedna z osób zostaje biczowana lub chłostana za pomocą np. pejcza. Powyższe hasła określające różnego typu zachowania i relacje w BDSM to duży skrót. Dlatego, ponieważ ten rodzaj seksu charakteryzuje się ciągle rozbudowywanym wachlarzem w kwestii zupełnie nowych terminów.

Master, pet… czyli o rolach w BDSM

Istotnym zadaniem przed rozpoczęciem zabaw i seksu o charakterze BDSM jest przypisanie ról uczestnikom. Osoby, które często uprawiają ze sobą ten rodzaj seksu – mają wyraźnie ustalony podział na to, kto jest uległy, a kto dominujący podczas erotycznych, mocnych gier BDSM. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jakie relacje można wyróżnić w BDSM – przedstawiamy je poniżej:

Master – slave: w tej relacji osoba określana mianem slave jest w pełni podporządkowana osobie zwanej master i w pełni odgrywa rolę osoby uległej. Slave, to osoba grająca niewolnika – ma ona słuchać pana (master), a niewykonane zadanie czy brak podporządkowania się jest związane z karą od pana dla niewolnika.

Sir – pet: osoba określona jako pet wciela się w rolę zwierzęcia, naśladuje wybrane zwierzę i do penetracji partnera wykorzystuje gadżety, które pozwalają mu wizualnie zbliżyć się do odgrywanej roli zwierzęcia.

Daddy – little: drugi termin – little, to odgrywana relacja osoby małoletniej, osoby uległej, która naśladuje sposób ubioru, mówienia, zachowania osoby z wybranej grupy wiekowej. Daddy jest w takiej relacji panem, osobą dominującą, rozkazującą, jest tatusiem, który wynagradza i karze.

SSC – bezpieczeństwo przede wszystkim

SSC to podstawowa zasada, którą należy wdrożyć zanim rozpoczniesz realizować zabawy z kategorii BDSM. Na wymieniony skrót składają się takie hasła, jak: safe, sane, consensual. Przekładając na polski, oznacza to, że BDSM = seks, który powinien być = bezpieczny, realizowany przy zdrowych zmysłach i co najważniejsze, powinien być uprawiany za zgodą każdej ze stron.

SafeWord

Safeword, to hasło bezpieczeństwa, które jest bardzo ważnym elementem dla uczestników BDSM i to zarówno tych zaczynających przygodę ze światem BDSM, jak i tych bardzo doświadczonych. Czym jest hasło bezpieczeństwa oraz z jakiego powodu jest ono tak istotne? Jest to termin lub/i inny sygnał, ustalony pomiędzy uprawiającymi seks. To zdecydowanie istotny element, który pozwala wyraźnie zakomunikować pozostałym uczestnikom, że zaczyna być przekraczana granica fizyczna, emocjonalna lub moralna.

W spotkaniach BDSM często korzysta się ze standardowych haseł bezpieczeństwa, które znane są uczestnikom seksualnej przygody. Zazwyczaj są to terminy zaczerpnięte z sygnalizacji świetlnej, gdzie czerwony = stop, żółty = bądź bardziej ostrożny, zielony = więcej, mocniej!

Są i tacy, którzy pragną gry na krawędzi i uwielbiają ekstremalne przejawy seksu na zasadzie dominacja-uległość. Zdarza się, że osoby te, rezygnują z haseł bezpieczeństwa, jest to jednak ustalone przed rozpoczęciem BDSM oraz całkowicie dobrowolne, świadome.

Kajdanki, bicze, kneble i…

Kajdanki, bicze, kneble, obroże, maski, piórka, bondage, huśtawki… to tylko niektóre zabawki z jakimi spotkasz się podczas podróży po świecie BDSM. Wybór, jaki masz pod względem zabawek bezpiecznych, ładnych i zdecydowanie efektywnych przy ich odpowiednim zastosowaniu jest OGROMNY!

Duży wybór momentami może być problematyczny, ponieważ nie wiadomo co wybrać, tym bardziej, jeśli dopiero zaczynasz grę w BDSM. Z tego powodu, poniżej przedstawiamy krótką informację odnośnie erotycznych gadżetów do BDSM i tego do czego służą.

Bondage

Związuj, krępuj i bądź krępowany! W kategorii bondage discipline znajdziesz takie zabawki, jak:

 • taśmy do krępowania,
 • kajdanki,
 • sznury,
 • chusty,
 • zestawy do bondage.

Huśtawki i sex maszyny

Czyli sex maszyny istnieją naprawdę? Zgadza się. Te niesamowicie działające na wyobraźnie hasło – sex maszyny, jak najbardziej istnieje, a co najlepsze, wdrażając się w temat BDSM spotkasz naprawdę wiele różnorodnych sex maszyn. Dostępne są takie wynalazki, z sekcji maszyn do seksu, jak:

 • huśtawki typu na drzwi typ siedzący,
 • blokady na nogi,
 • huśtawki na drzwi na nogi i brzuch,
 • huśtawki w formie uprzęży na uda, kark.

Kajdanki

Wyobrażenie kajdanek? Zwykle kojarzą się z metalowymi lub dla kontrastu – pluszowymi obręczami. Niech Cię jednak skojarzenia nie zmylą! W BDSM kajdanki to prawdziwi władcy seksu! Pluszowe, materiałowe, koronkowe, z pasem na uda, kajdanki na nogi + szyję, kajdanki na kostki, czy też te coraz popularniejsze – do zawieszenia np. na drzwi. Wyobraźnia działa już teraz? O to chodzi! Zobacz nasze sex kajdanki i sprawdź czy Twoje wyobrażenia zgadzają się z naszymi produktami dla dorosłych.

Kneble

Lubisz seks? Lubisz wyzwania? Jeśli jeszcze w swoim świecie BDSM nie wykorzystywałeś knebli – zobacz te gadżety i przekonaj się, jak emocje rozpływają się po Twoim ciele! Zabaw się i bądź uległy lub dominuj na maksa! Na start spróbuj knebli o niewielkich rozmiarach i sukcesywnie je powiększaj. Wolisz bardziej perwersyjne gry? Wykorzystaj do tego celu kneble z penisem, dodaj do tego wiązania z taśm czy sznurów do krępacji i poczuj, jak przyjemność Cię pochłania!

Zabawek erotycznych stricte do BDSM znajdziesz naprawdę wiele. Porządnie się rozglądnij po naszym sex shop i dobierz idealne dla Ciebie i partnera/-ki akcesoria do seksualnych igraszek.

BDSM – podsumowanie

O BDSM da się pisać bardzo wiele, tak naprawdę to rodzaj seksu, którego opowieść wciąż trwa i tak naprawdę historie związane z nim dopiero nabierają tempa. Ten seks polega w dużym stopniu na eksperymentach, sprawdzeniu w nieraz bardzo ekstremalny sposób, co nas podnieca. To hardcorowy taniec partnerów, gdzie bardzo wyraźnie podkreślona jest dominacja jednej strony i uległość drugiej. Nie można w BDSM zapominać o drugiej osobie, jej możliwościach oraz granicach – jeśli nie chce ona bólu, nie czerpie przyjemności z tego seksualnego wyzwania – należy to uszanować. W końcu w seksie chodzi o przyjemność i to dla każdego jego seksualnego uczestnika.

Zainteresować Cię może również:

Oceń ten wpis

Średnia ocen 5 / 5. Ilość ocen 2

Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post